Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 18.04.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Ozvěny budoucnosti


Ozvěny budoucnosti David Lister, bezvýznamný a poslední člen posádky Červeného trpaslíka, jako jediný přežil nukleární nehodu. Po třech miliónech let ho palubní počítač Holly propustil ze stáze a jeho společností jsou tvor, který se vyvinul z jeho kočky a Arnold Rimmer, hologram Listerova mrtvého kolegy… Červený trpaslík, který se dostal do hlubokého vesmíru se nyní připravuje na návrat domů. Rimmer je sice fyzicky po smrti, ale jinak je stejně nesnesitelný jako kdyby byl stále naživu. Všem přítomným leze děsně na nervy a zřejmě nejvíc Hollymu, který mu na oplátku vykouzlí na hlavě směšný účes, aniž by to Rimmer věděl.
Lister si balí věci a spolu s Kocourem se chystá do stáze, když do kajuty vejde Rimmer. Rimmer není příliš nadšený tím, že ho Lister chce nechat další tři milióny let o samotě, ale nechce se ani nechat vypnout.

"Ještě lepší, vypni mě, zapni mě, jako bych byl nějaká sexuální elektrická pomůcka."stěžuje si.
"No tak, Rimmera, neber si to tak", utěšuje ho Lister.
"Nebrat si to tak? Jsem mrtvý, Listere, jestli sis toho náhodou nevšimnul."

Lister se chce zbavit Rimmerova kňourání:"Podívej, Rimmere, smrt už není takový handicap jako za starých časů. Už ti nepokazí kariéru jako dřív"
Rimmera tohle ale nepřesvědčí a tak ho Lister nechá a jde dělat něco, čemu by se dalo při dobré vůli říkat osobní hygiena.
Najednou se ozve velká rána, objeví se podivný záblesk a na chvíli se změní barvy všude kolem, což Holly vysvětluje překročením rychlosti světla.
Začnou se dít podivné věci. Zrcadlo před Listerem nekopíruje jeho pohyby a zdá se, jako by se Rimmer i Kocour rozdvojili.

"Vidíte ozvěny budoucnosti. Já vám to nevysvětloval?"diví se Holly,
"Chvílemi se setkáváte s událostmi, které uděláte dřív, než je vlastně uděláte."

Rimmer si všimne podivné fotky na Listerově kavalci. Na ní je Lister s nějakými dvěma miminy, kterou Lister nikdy neviděl a podle všeho je to další ozvěna.
Lister pokračuje v přípravách do stáze, když lodí otřese slabý výbuch a vzápětí se od dobře naladěného Rimmera dozví, že ho právě viděl v budoucnu zemřít v řídící místnosti.

"Bylo to rychlé?"ptá se vyděšený Lister.
"No neřekl bych zrovna bleskové. Určitě ne, když k tomu počítám to zmítání a agónický řev."

Lister se všemožně snaží předpověď odvrátit změnou dalších událostí, ale zdá se, že tomu už uniknout nemůže. Odevzdaně tedy jde na určené místo své smrti. Přepojuje navicomp a odpočítává: "Čtyři…tři…dva…jedna!" Přepne poslední spínač a…nic se nestane, kromě pár ran, které schytá od Kocoura.

Když se všichni vrátí do kajuty, sedí tam stará verze Listera, od kterého se dozví, že ten, kdo zemře byl Listerův ještě nenarozený syn Bexley.
Lister jde s foťákem k ošetřovně. Dveře se odsunou a vyjde z nich další Lister, téměř ve stejném věku a se dvěma řvoucími dětmi.
"Tohle je Jim a tohle Bexley," říká Listerovi a Rimmerovi,"Tak, kluci, přestaňte brečet a řekněte ´sýr´"!
Lister je vyfotí a vytvoří stejnou fotku, kterou předtím našel na posteli.