Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 18.04.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

D.N.A.


D.N.A.Rimmer, Kryton a Lister jsou velice zaměstnáni sledováním něčeho, co vypadá jako UFO. Jediný, koho to nevzrušuje, je Kocour, který si potřebuje vyfénovat vlasy. UFO přistane u Červeného trpaslíka a všichni se vydají na jeho průzkum.

Lister navrhuje, aby se rozdělili, protože tím jim půjde prohlídka rychleji. Rimmer v žádném případě nechce do dvojice s Kocourem, protože: "Jsi zcela egocentrický. Staráš se jen o sebe. Při prvních potížích utečeš. Jsi ješitný, sobecký, narcistický a posedlý sám sebou."a tak odchází s Krytonem.

Celá cizí loď se jeví velice podivně a strašidelně. Zatímco Rimmer s Krytonem objeví rozkládající se mrtvolu se třemi hlavami, Lister s Kocourem vejdou do nějaké místnosti s ovládacím pultem. Kocour nemůže ukrotit svou zvědavost a zmáčkne pár knoflíků, čímž bohužel uvězní Listera v kuželu nafialovělého světla.

Kryton s Rimmerem prohlížejí kostlivce. Kryton soudí, že stavbou kostí se podobá i přes své tři hlavy člověku a dokonce najde i jeho doklady. Rimmer tomu moc nevěří: "Chceš mi namluvit, že chodil do videoklubu a potřeboval průkaz, aby ho poznali? Má šest očí a tři nosy. Já bych si ho tedy pamatoval. - ´Nejsi ty ten, co tu před týdnem kýchnul a způsobil monzum?´.""Možná se narodil jako člověk. A něco se tu stalo, co ho tímhle odporným způsobem zmutovalo."uvažuje Kryton.

Mezitím se Kocour marně snaží dostat Listera s pasti mačkáním dalších tlačítek. Lister je na pokraji zoufalství, protože nějaký počítačový hlas oznamuje, že transmodifikace proběhne za pár sekund. Kocour horečně zkouší knoflíky. Lister zmizí v záblesku světla a místo něj na obrazovce kvoká kropenatá slepice. Do místnosti vběhnou Rimmer s Krytonem: "Jste v pořádku? Zachytili jsme masivní vzestup energie." "Kde je Lister?"ptá se Rimmer a Kocour ukazuje na slípku: "Co můžu říct, kromě:smůla."

Kryton prohlíží přístroj a vysvětluje, že půjde zřejmě o modifikátor DNA, který změní formu života v jinou živou formu přeměnou jeho DNA a Listera změnil na slepici. "Otázka je:můžem ho vrátit?"ptá se Kocour. Rimmer se podivně usmívá: "Otázka je:chcem to vůbec?"

Kryton se pokusí proces obrátit, ale povede se mu jen změnit slepici na křečka. Kocour předvádí, co se stalo, když Listera dostal do toho maléru. Přitom se mu povede Listera vrátit do původní formy, ale zároveň přetransformuje Krytona v člověka.

Kryton je nadšený, protože se splnil jeho největší sen. Lister jeho nadšení naproti tomu nijak nesdílí. Podle něj je Kryton v podstatě android a normální člověk se z něj stane těžko. Rimmer dostane úžasný nápad, že by si mohl vytvořit nové tělo naklonováním ze svého lupu. Bohužel Kocour v nevhodném okamžiku kýchne a jeho naděje se rozplývají.

Kryton má značné potíže sžít se s lidským tělem a jeho euforie postupně opadne. Nakonec se rozhodne, že se nechá přeměnit zpátky na androida. Aby to pro něj bylo opravdu bezpečné, testuje Holly své schopnosti ovládat modifikátor na talíři Listerova kari, jenže jaksi se jí to nepovede a vytvoří vindalloobestii, příšeru, která vypadá značně krvelačně.

Posádka se ukryje do DNA komory. "Holly, zeptám se tě jenom jednou a chci slyšet pravdu. Dokážeš ten přístroj ovládat?"ptá se dopálený Lister. "Ano, vím co jsem posledně udělala špatně. To se může stát každému vyšinutému počítači. Ale já to zvládnu. Nechte to na mě." Listera napadá jediné řešení - aby z něj Holly udělala superčlověka. Rimmer nevěří svým uším: "Copak ses zbláznil? Dovolíš počítačovému kaloňovi, aby šukal s tvojí DNA?" Protože však nikdo nemá další návrhy, Holly provede přeměnu.

Lister sice teď vypadá jako Robocop, ale ostatním dosahuje sotva do pasu. Zbývá jim jedině utéct, ovšem Lister na svých krátkých nožičkách za ostatními zaostává a bestie si ho najde. Naštěstí si Lister všimne, že jí působí značné bolesti, když šlápne do rozlitého piva. "No jasně, ležák! Jediná věc, co rozpustí vindaloo!"směje se Lister. Hodí příšeře jednu plechovku ležáku do tlamy a pak se do ní přesně trefí střelou z bazukoidu.

Vytrysklé pivo okamžitě roztrhá bestii na kusy, které se rozletí na všechny strany. Jeden pořádný knokautuje Listera k zemi. Když k němu Kryton, Rimmer a Kocour přijdou, Lister spokojeně pojídá zbytky obludy: "Jedli ste už někdy porci poppadomu velkou jako Atlantik? Je to moc dobrý!" Kocour zakroutí hlavou: "Ten chlap je fakt třída!"