Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 18.04.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Sebevědomí a Mindrák


Sebevědomí a MindrákLister hledal záznamník snů Kochanské v dosud zamořeném důstojnickém bloku a zjistil, že se jí o něm třikrát zdálo. "To musí něco znamenat, ne?"říká Rimmerovi večer v kajutě.

"Listere, jednou se mi zdálo o psovi, ale to neznamená, že bych s ním chtěl jít do postele,"zchlazuje ho Rimmer, zatímco mu Holly pomáhá s jeho holografickou hygienou. Jenže Listera opět popadla touha setkat se s hologramem Kochanské, který by navíc mohl vyvolat, aniž by Rimmera vypnul. Snaží se ho proto přesvědčit, aby mu dal její disk, ale marně.

"Rimmere…láska je to, co nás odlišuje od zvířat."

"Ne, Listere, to, co nás odlišuje od zvířat je, že na rozdíl od nich nepoužíváme k čištění genitálií jazyka. Zhasnout!"
uzavírá debatu Rimmer.

V noci se Lister probudí a evidentně není zdráv. Snaží se dostat na ošetřovnu, ale zkolabuje v koridoru. Projde kolem něj Kocour, ale protože má namířeno do jídelny, příliš se nezdržuje.

"Máš štěstí, že jsi můj kámoš, jinak bych ti štípnul boty."

Kocour je v jídelně právě v nejlepším, když dovnitř vletí Rimmer a marně se ho snaží přesvědčit, aby mu šel pomoct s Listerem a nakonec odejde s nepořízenou.

Listera, který chytil nějaký zmutovaný druh pneumonie, ošetřují ne zrovna jemně robíci. Když usne, má noční můry, které se ovšem stanou i ve skutečnosti. V kajutě prší herinky a vzápětí se objeví starosta Varšavy a samovznítí se.

"Poslouchej, Listere, měl jsi horečku, ano?" ptá se ho Rimmer po probuzení.
"Jo?"
"A měl jsi halucinace, správně?"
"Jo?
"Jenže tvé halucinace…byly hmotné.
Lister to nechápe: "Co tím myslíš, hmotné?"
"Dobře, půjdu na to jinak. Měl jsi halucinace, správně?
"Jo?"
"A ty byly hmotné."

Listerovi to dochází trochu pomaleji, ale nakonec se dozví, že v řídící místnosti se zhmotnili dva muži: jeho Sebevědomí a jeho Mindrák. Sebevědomí je hřmotný muž s žoviálním chováním, který Listera považuje za toho nejlepšího, zatímco Paranoia je ušlápnutý a nevýrazný a Listera neustále shazuje.

Sebevědomí přesvědčí Listera, aby se vzepřel Rimmerovi a pokusil se najít osobní disk Kochanské. Lister poněkud klopotnou dedukcí přijde na to, že ho Rimmer nechal ukrýt na vnější straně lodi u spacích ubikací a vypraví se pro něj se Sebevědomím, i když se ho Rimmer snaží přesvědčit, že je stále nemocný.

Venku pátrají po disku. Sebevědomí se přizná, že zabil Paranoiu a sundá si helmu, protože je přesvědčený, že kyslík potřebují jen chudáci. Vzápětí následuje jeho mohutná exploze. (Brrr)

O něco později si Kocour nechutným způsobem čistí svoje oblečení jazykem a nervózní Rimmer čeká, až Holly připraví zapnutí hologramu Kochanské. Lister si mezitím zkouší svůj pozdrav pro ní.

"Listere, hodně štěstí. Myslím to vážně,"říká mu smířlivě Rimmer.

Holly spustí holoprojekci. Jenže místo Kochanské se objeví Rimmer č.2! "On tě varoval,"říká Listerovi.

"Vážně sis myslel, že dám disk Kochanské tam, kde ho může najít každý trouba? Zdálo se ti, že ses měl předtím špatně? Tak teď to budeš mít stereo. Vítej na palubě, Rimsie."

"Díky, Rimsáku, ty syčáku!"