Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 18.04.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Já na druhou


Já na druhouRimmer se rozhodne, že se přestěhuje do kajuty ke svému holografickému dvojníkovi a je celý nadšený, že se zbaví Listera a zvlášť jeho bzučení, které ho dohání k šílenství. Kromě toho má Lister u něj i další hříchy - vyměnil mu pastu za antikoncepční gel a přihlástil ho na experimentální operaci hemeroidů. Na druhou stranu i Lister je celkem rád, že bude mít otravného Rimmera z krku a celkem ochotně mu pomáhá se stěhováním do kajuty, označené "Druhý technik Arnold J. Rimmer a druhý technik Arnold J. Rimmer."

Zdá se, že oba Rimmerové si dokonale rozumějí a vzájemně se doplňují v peskování Listera, který kritizuje jejich nový domov. "Opusť naší kajutu," vyhazuje ho konečně Rimmer 2. "Ahoj, Rimmere. Ne, počkat. Rimmerovi: "Ahoj." Rimmerovi 2:"Ahoj." Oběma: "Rimmere a Rimmere." Odejde.

Lister si užívá samoty, pobzukuje si a vytváří kolem sebe pořádný binec. Přitom narazí na videokazetu, označenou Rimmerovým jménem. " Kazeta s Rimmerovou smrtí? Holly, mohl bys sem dát popkorn a pustit video?"

Lister se usadí k videu. Velká část kazety je zaplněná dlouhým Rimmerovým monologem:…"kdyby jste dali Napoleona do kajuty s Listerem, škrábal by dodnes na Korsice brambory…", který Lister přetočí a dojde k nejzajímavějšímu místu, kde je Rimmer na koberečku u kapitána, vzápětí dojde k nehodě a Rimmer je odmrštěn ke zdi.

"Aaaaaaaiiiiiiiiuuuuurrrrrggghhhhh…polévka Gazpacho!" křičí Rimmer na videu.

Lister nemůže pochopit, proč byla Rimmerova slova před smrtí tak podivná, ale Rimmer mu to rozhodně odmítá říct. Lister najde Rimmerův denník a tam se dozví, že den polévky Gazpacho je 25.listopadu.

Mezitím se ovšem vztah obou Rimmerů pozvolna začne hroutit a stále víc se spolu hádají. Původní Rimmer už nemůže s tím druhým vydržet a vrátí se radši k Listerovi.

Lister a Kocour sedí v lodním kině a sledují film. Dovnitř přijde Rimmer 2 a sedne si k nim, přestože o film nemá vůbec zájem. Vzápětí vejde i Rimmer 1. Oba se navzájem tak dlouho provokují, že Listerovi dojde trpělivost a rozhodne se jednoho vypnout. Rozpočítáváním padne na Rimmera 1: "Jsi to ty, Rimmere, "říká mu pevně Lister. "Je to tvoje vina. Kdybys mi dal Kochanskou, nic z toho by se nestalo."

"Nemůžu tomu uvěřit. Zabijou mě ententýky,"běduje nešťastný Rimmer 1.

Lister vyhodí z řídící místnosti Rimmera 2 a pak dá Rimmerovi 1 na povzbuzení pár holopanáků. Rimmer se konečně nechá přemluvit a vypravuje Listerovi a Kocourovi trudný příběh ze své minulosti. Ztrapnil se před důstojníky, když nevěděl, že se polévka Gazpacho podává studená a chtěl jí ohřát. Kocour je z jeho kňourání znechucený a odevzdaný Rimmer pobídne Listera, aby to skončil. "Už sem to udělal. Vypnul sem toho druhýho."šklebí se Lister. Kocour se směje. "Co?! Tys vypnul…Kdy?!"žasne ohromený Rimmer.

"Když si přišel."

Rimmer je neskutečně pokořen, že musel odhalovat svoji duši, ale Lister mu přísahá, že tu historku mu nikdy nebude připomínat. Rimmer řekne:"Dáme si ještě panáka." Všichni tři odcházejí. "Horkýho ?" ozve se za Rimmerem. Rimmer se otočí a strnule zírá na Listera.