Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 18.04.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Díky za tu vzpomínku


Díky za tu vzpomínkuNa jednom odlehlém měsíci probíhá bouřlivá oslava výročí Rimmerovy smrti. Rimmer dostává dort ve tvaru matice, protože býval technik. "Gordone Bennette! Štěstí, že nebyl gynekolog."podotýká k tomu Holly a celá posádka zpívá:"Happy deathday to you!" Všichni jsou poněkud společensky unavení, a zvláště oslavenec, takže se raději vrátí na Červeného trpaslíka. Cestou kupodivu ani nenabourají.

V kajutě Rimmer posedává na kavalci a Lister se lopotí se skládačkou. "Kolik je hodin?"ptá se Rimmera, ale ten je schopen říct jen to, že je neděle. Lister dostane chuť na sendvič se smaženými vajíčky, chilli omáčkou a čatní a Rimmer vzápětí taky, i když ho nikdy nejedl. Pro Hollyho ovšem není žádný problém dodat mu ho v holografické podobě. Rimmer je chutí šokován:"Kde jsi vzal recept?"ptá se Listera. "Nevzpomínám si. Myslím, že sem ho našel v knížce o bakteriologických zbraních."

Rimmer se náhle dostane do melancholické nálady a začne si vylívat duši a mermomocí se chce Listerovi svěřit, kolikrát v životě se miloval. Lister to ale nechce vědět:"Ráno se probudíš, podíváš se do zrcadla, vzpomeneš si na to, cos říkal a…"nacpe si pěst do pusy, aby naznačil gesto zoufalství. "Jednou!"nedá se odbýt Rimmer."Yvonne McGruderová, 16.března od 7:31 do 7:43 a to včetně pojídání pizzy!"pokračuje Rimmer žalostným hlasem, přestože Lister se ho zoufale snaží zastavit. Pak si lehne na postel a začne zpívat píseň o osamělém jehňátku. Lister ho chvíli sleduje pak se zvedne a odejde pryč.

Ráno se Rimmer probudí a vzpomene si na to, co říkal Listerovi. Snaží se ho přemluvit, aby nikomu nic neříkal, ale Lister má právě úplně jiné starosti, protože zjistí, že má zlomenou nohu! A nejen on, protože do kajuty se vbelhá stejně postižený Kocour. Kromě toho někdo zasahoval do paměti Hollymu, skládačka je dokončená a místo očekávaného pondělí je čtvrtek. Rimmer podezřívá mimozemšťany, že jim vymazali čtyři dny. Mají ale možnost zjistit, co se vlastně stalo s pomocí černé skříňky, která je podle signálu ukrytá na nedalekém měsíci. Najdou ji v jakémsi improvizovaném hrobě se jménem Lisa Yatesová. Listerovi se to zdá zvláštní, protože s dívkou tohoto jména kdysi chodil.

Pustí si nahrávku od inkriminované neděle. Rimmer trvá na tom, aby se přeskočila ta část, kde se zpovídá Listerovi, takže dojdou k okamžiku, kdy Lister odešel z kabiny.

Na záznamu: Lister přijde s Kocourem do místnosti s holografickou projekcí, kde se vlastně "vyrábí" Rimer. Kocour marně doufá, že ji jdou vyhodit do povětří, ale Lister má jiný nápad. Nahraje svou paměť na kazetu(trvá to pár sekund) a pak vloží do Rimmerovy paměti svůj vztah s Lisou Yatesovou jako dárek.

Rimmer se cítí jako nový člověk, protože se domnívá, že vztah prožil sám a chová se téměř snesitelně, ovšem až do doby, kdy Rimmer najde dopisy, které Lisa poslala Listerovi. Lister musí přiznat, že Rimmer nikdy s Lisou nechodil. Rimmer je otřesen: "Tys mě zničil, Listere. Žena, kterou jsem miloval nejvíc na světě, mě nikdy nemilovala, milovala tebe!" a odejde se užírat do observatoře. Lister se ho snaží utěšit, ale Rimmer chce zpátky svojí paměť. Lister mu musí slíbit, že vymaže sám sobě paměť, stejně tak i Kocourovi a Hollymu a černou skříňku pohřbí do země, aby se nikdo nedozvěděl, co se vlastně stalo.

Lister s Kocourem pohřbívají skříňku, do hrobu se jménem Lisy Yatesové. Přitom upustí těžký kámen, který oběma zlomí nohu. Vrátí se na Červeného trpaslíka, kde Lister vytrhne stránky ze svého denníku a všichni si jdou vymazat svou paměť. Na odchodu se Lister ještě zastaví a vloží poslední kousek do skládačky. Je to obrázek Červeného trpaslíka ve vesmíru.