Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 21.06.2024

Filmy
Red Dwarf
Tomb Raider
Blade 2

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Blade 2

V květnu 2001 navštívil představitel Kocoura, Danny John-Jules, Prahu, kde točil s Wesley Snipesem film Blade 2, v němž hraje upíra Asada (už zase si musí před kamerami nasazovat špičaté zuby).

Zde je rozhovor s Dannym převzatý z Lidových novin ze dne 21. května 2001:

Když mluvím česky, jsem Čech
říká herec Danny John-Jules, představitel Kocoura v kultovním britském seriálu Červený trpaslík


Foto LN - David Port

PRAHA 21. května 2001 - Danny John-Jules je české veřejnosti znám z britského televizního seriálu Červený trpaslík. Do Prahy přijel natáčet pokračování filmu Blade - The Bloodlust, v němž hlavní roli hraje americký herec Wesley Snipes. Danny John-Jules začínal jako divadelní herec v muzikálech, objevil se po boku George Michaela a jeho bývalé skupiny Wham!, s níž tancoval na turné po Americe. Zazpíval si také doprovod v písničce Chilly Down s Davidem Bowiem.

LN: Poznávají vás Češi?

Ano. Často se mi stane, že mě někdo potká na ulici a okamžitě zvolá: Hele, Kocour! Nečekal jsem, že na Červeného trpaslíka se tady bude dívat tolik lidí. Je to někdy těžké, protože já teď musím být loajální k filmu Blade, který tady natáčíme. Ale lidé stejně pořád mluví o Červeném trpaslíkovi. Jsem tady šest týdnů, ale českou verzi jsem ještě neviděl. Chtěl bych vidět, jaký jsem jako Čech.

LN: Herec se přece nestane Čechem jen kvůli tomu, že jeho postavu nadabují do češtiny...

Když mluvím česky, znamená to, že jsem Čech. Je to strašně těžký jazyk. Ale už jsem se slyšel mluvit i japonsky.

LN: Jaké to bylo?

Hrozně divné. Nejen ten zvláštní jazyk, ale i jiný tón mého hlasu. Já jsem si jistý, že kdybych se slyšel mluvit česky, tak bych se hned česky naučil. Odezíral bych ze rtů. (Smích)

LN: Ve filmu Blade jste dostal roli Asada. Jaký je?

Je to voják. To znamená, že jenom vykonává rozkazy. Blade přemůže moji posádku a já jsem naštvaný. Ale jsem ten hodný.

LN: Hrajete s hollywoodskou superstar Wesley Snipesem. Překvapil vás něčím?

Vždy jsem věděl, že je to opravdu dobrý herec. Slyšel jsem o něm spoustu věcí, ale kašlal jsem na to. Chtěl jsem si o něm udělat vlastní obrázek. Je hrozně profesionální. Když točí, neexistuje pro něj nic jiného. Když pak jdeme ven, je s ním skvělá zábava.

LN: Co děláte v Praze, když zrovna netočíte?

Bavím se. Chodím do klubů. Ale jména podniků si moc nepamatuji. Byl jsem na Karlově mostě, to si ještě pamatuji. Chodím na různé party, potkávám se slidmi a jím kaviár.

LN: Příští rok přijde do kin Červený trpaslík jako film. Kdy začínáte točit?

V srpnu. Než jsem jel do Prahy, měli jsme první zkoušku. Seděli jsme u stolu a přeříkávali jsme dialogy, aby se vychytaly věci, které neseděly.

LN: Co bude ve filmu nového?

Film se vrátí tak trochu na začátek. Zaměří se na příběhy hlavních postav, což je důležité, aby děj pochopili i lidé, kteří nesledovali seriál. Celé to ale vlastně bude jeden díl seriálu. Jen místo půl hodiny bude trvat sto dvacet minut. Film bude režírovat Doug Naylor, který je zároveň i autorem televizního seriálu. Dokonce i scenárista, producent a celý herecký ansámbl bude stejný. Je to skvělé. Všichni, kdo na filmu pracujeme, známe děj jako svoje boty.

LN: Červený trpaslík je kultovní sitcom hlavně pro mladé lidi. Myslíte, že mu film pomůže stát se masovější záležitostí?

To právě chceme vyzkoušet! Nikdo neví, co se stane.

LN: Prý máte při natáčení tak trochu socialistické podmínky. Všichni stejný plat... Je to pravda?

Ano. Červený trpaslík je první film, kde všichni herci dostanou stejné honoráře. Nikdo se nebude hádat, kdo má víc nebo kdo je větší hvězda. Stejně je to zařízené iv seriálu. Titulky jsou v abecedním pořadí bez ohledu na to, jakou kdo má roli.

LN: V seriálu Přátelé mají také všichni hlavní herci stejně...

To je sice pravda, ale my jsme s tím začali dlouho před nimi. Díky tomu mezi námi není žádné nepřátelství ani závist.

LN: Stýkáte se i mimo natáčení? Jste přátelé, podnikáte něco společně?

Ne. Každý jsme strašně jiný. Chris Barrie (hraje Arnolda Rimmera - pozn. red.) je imitátor, který natočil několik sitcomů. Já jsem zase muzikálový herec, Robert Llewellyn (Kryton - pozn. red.) je spisovatel, Norman Lovett (Holly - pozn. red.) je komik a Craig Charles (Dave Lister - pozn. red.) je básník. Všichni pocházíme z úplně jiného prostředí, takže polovina srandy, kterou zažíváme, vychází z toho, jak se jeden s druhým seznamujeme a sžíváme.

LN: Ale máte se rádi, ne?

No jasně! Když se sejdeme, chováme se jako gang zlobivých dětí. Dokonce iChris Barrie, který je slušně vychovaný, má krásný dům někde v lesích a slušný byt v Londýně, začne být trochu brutální. (Smích) Taky se hádáme, samozřejmě. Když na to přijde, tak se hádáme opravdu do krve. Všichni se živíme dialogem, takže máme pěkně nabroušené nože.

LN: Červený trpaslík je nejúspěšnější seriál BBC. Hýčkají si vás?

Teď už ano, ale původně spolupráci odmítli. První díly jsme museli natáčet v regionálním studiu v Manchesteru. Shodou okolností se ale krátce nato stal Manchester "trendy" městem - pocházely odtud skupiny Oasis, Happy Mondays, acid house, slavný klub Hacienda, fotbalový klub Manchester United...

LN: Líbila se vám role Kocoura hned od začátku?

Když jsem poprvé dostal do ruky scénář, říkal jsem si: tak tohle je fakt úlet. Měl jsem předstírat, že jsem člověk, který se během tří milionů let vyvinul zkočky. Přišel jsem na zkoušku a dostal do ruky malou lahvičku spreje. Chodil jsem po místnosti, vždy jsem na něco stříkl tím sprejem a říkal: Tohle je moje. A tohle je taky moje. A tady to je taky moje! Fuj, tohle nechci. Hm, to je skvělý den - tolik věcí je hned mých! Tak a teď si najdu něco, s čím budu mít sex! (Smích).

LN: Máte kočku?

Ne. Měl jsem. Vlastně moje máma měla, když jsem byl malý.

LN: A ryby jíte?

Ano. Hrozně rád. Zrovna včera jsem si jednu dal.