Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 21.06.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno E

EASTBOURNE: Město na jižním pobřeží Anglie, kde se nachází i starobinec pro přestárlé lidi.(34.Polymorf II)

EDISON Thomas Alva: (1847-1931) Známý americký vědec a plodný vynálezce. Je autorem například fonografu a žárovky.(4.Čekání na Boha)

EIFFELOVA věž: (1889) Dominantní stavba Paříže, pojmenovaná po svém konstruktérovi, francouzském inženýrovi Gustave Eiffelovi (1832-1923). Lister se v Paříži poprvé opil a na Eiffelovce se pozvracel.(18.Poslední den)

EIGER: Hora ve švýcarských Alpách (3970 m) a také jedna pořádná halda prádla.(31.Psirény)

EINSTEIN Albert: (1879-1955) Geniální německý fyzik, který objevil teorii relativity, ve které se s ním shoduje i Rimmer.
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(2.Ozvěny budoucnosti)

Elektronická bible: Písmo svaté pro všechny elektrické přístroje. Obsahuje také vizi křemíkového nebe.(18.Poslední den)

ELLIS Michael: Bankovní lupič, který v obrácené realitě vysál ze dvou pokladních a člena ostrahy náboje. Poté přinutil vyděšené zaměstnance, aby přijali 10 000 liber a dali je do bankovního trezoru. Dva roky předtím si za tento zločin odseděl patnáctiletý trest.(13.Pozpátku)
Pozn. Jméno bylo převzato z Létajícího cirkusu Monthy Pythonů. 

Emocuc: Ochočený polymorf, který je po narození vykleštěn. Je schopen měnit podobu na přání svého majitele a vysávat emoce z lidských bytostí. Častý domácí mazlíček Gelfů.(34.Polymorf II)

Enigma: Šifrovací systém, používaný Němci ve 2.světové válce, s jehož rozluštěním měli spojenci velké potíže. Stejným systémem byla zakódována i Inkvizitorova rukavice času.(26.Inkvizitor) 

Epidém: Smrtelný, inteligentní a charismatický virus, původně vyvinutý k léčbě nikotinové závislosti. Prostřednictvím Carmenové se jím nakazil i Lister. Epidém byl nakonec zlikvidován Kochanskou.(43.Epidém)

Eskortní boty: Počítačem řízené boty, které si musí obout každý návštěvník Světa spravedlnosti. Pokud je bezúhonný, boty se uvolní. V případě zjištěného trestného činu ho boty zavedou na pole spravedlnosti. Vypadají jako zděděné po Frankensteinovi.(21.Spravedlnost)

Eskymáci: Národ, který se vypořádal se senilitou. Uprostřed noci vyvedli Eskymáci své staříky ven, svlékli jim pyžamo a ponechali osudu. Proto také nemají výraz pro starobinec. A zcela určitě žádný Easbourne [viz.výše].(22.Bílá díra) 

ESMERALDA: (1997) Mexická, nekonečně dlouhá telenovela, o slepé dívce, která se zamilovala, odmilovala, prohlédla a znovu se zamilovala. Pro Rimmera pořád lepší než Listerova kytara.(49.Televize Kryton)

Esperanto: 1. Po angličtině druhý jazyk používaný na Červeném trpaslíku. Rimmer se ho bezúspěšně snažil naučit osm let, ačkoliv používal i rafinovaného učení ve spánku. Jazyk vymyslel roku 1887 polský filolog Ludwig Zamenhof (1859-1917).(6.Já na druhou)
2. Výzkumná loď, jejíž posádka zkrátila evoluci v podmořském oceánu na tři sluneční roky. Jako vedlejší produkt tohoto pokusu ovšem vznikla oliheň beznaděje, která způsobila zkázu v celém oceánu.(30.Návrat do reality)

EWING J. R.: Charismatický naftařský padouch, jedna z hlavních postav amerického televizního seriálu "Dallas" (1978).(47.Zpátky v červeném III)

Existencialismus: Filozofický směr, který vznikl po 1. světové válce v Německu a po 2. světové válce se především zásluhou Francouzů rozšířil po celé západní Evropě. Z filozofie: Existence je přiznávána pouze člověku, je vždy individuální, vlastní pouze jedinci. Člověk se musí teprve učinit tím, čím je. Existence je spjata s časovostí.
Nejznámější představitelé: Albert Camus a Jean-Paul Sartre.(24.Roztavení)