Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 22.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno W

WAGNER, Richard: (1813-1883) alias "Funky". Rimmerův oblíbený německý operní skladatel. Nejznámější díla: "Tristan a Isolda" (1865) a "Parsifal" (1882).(23.Jiná dimenze)

WARBURTEN John: Bioinženýr, bývalý snoubenec profesorky Mametové. Dal jí košem den před svatbou a proto se rozhodla pomstít a vytvořit robota k jeho obrazu - nafoukaného, směšného vzhledu, hnidopišského panáka - a stvořila sérii robotů 4000.(42.Žádná legrace)

Watergate: (1972-1974) Politická aféra v USA, která v srpnu 1974 vedla k abdikaci republikánského prezidenta Richarda Nixona. Název podle komplexu budov ve Washingtonu, v nichž je ústředí Demokratické strany, které bylo v prezidentské volební kampani 1972 se souhlasem Bílého domu odposloucháváno.(52.Jenom sympaťáci...)

WAYNE John: (1907-1979) Americký herec, nejpopulárnější svými rolemi tvrdých mužů ve westernech. Držitel Oscara za film "Pravé zrno" (1969). Robíci založili na Červeném trpaslíku jeho fanklub.
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Zahynul před příchodem Listera a ostatních ve voskové válce.(8.Lepší než život)

WELLES Orson: (1915-1985) Americký herec, režisér, scénárista a producent. V roce 1938 uvedl rozhlasovou hru "Válka světů", která v mnoha lidech vzbudila obavu, že došlo k mimozemské invazi. Jeho nejlepším filmem byl "Občan Kane" (1941), za kterého získal Oscara.(6.Já na druhou)

WELLINGTON: (1769-1852) Vévoda Arthur Wellesley, jeden z vojevůdců, kteří porazili Napoleona u Waterloo. 
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Zahynul před příchodem Listera a ostatních ve voskové válce.(24.Roztavení)
Pozn. V angličtině jsou po něm pojmenovány vysoké, obvykle gumové, boty.

WESSON Smith: Rimmerův nejlepší a jediný kamarád z dětství. Znali se deset let a byli téměř jako rodina. Jeho táta tajně brousil Rimmerovu mamku. Byli spolu u vesmírných skautů. Přátelství skončilo, když se Smithák postavil do čela skupiny chlapců, která chtěla Rimmera sníst. Rimmer si z toho vzal ponaučení na celý život: "Nikdy nikomu nevěř!"(11.Queeg)
Pozn. V originále byl Rimmerovým zrádným kámošem Porky Roebuck. Smith and Wesson je značka revolveru.

WEST SIDE STORY: Americký muzikál, úspěšně zfilmován v roce 1961 s Natalií Woodovou a Richardem Beymerem. Volné zpracování Shakespearova slavného díla "Romeo a Julie". Gang Tryskáčů (Američanů) a Žraloků (Portoričanů) spolu vedou v newyorské čtvrti nesmiřitelný boj, přesto se sestra vůdce Žraloků Maria a přítel vůdce Tryskáčů Tony do sebe hluboce zamilují.(14.Trosečníci)

WILDE Oscar: (1856-1900) Anglický dramatik, básník, prozaik a esejista irského původu, nejznámější svou knihou "Obraz Doriana Graye" (1891) a divadelními hrami, například "Ideální manžel", "Salome" či "Jak je důležité míti Filipa". Pronásledován za své homosexuální sklony.(38.Nachystejte květináče)

WILSON Reggie: Oblíbený Rimmerův hudebník. Proslavila ho elektronická hudba, zvláště jeho "Hity z výtahu". Dle Listerova názoru vydává melodičtější zvuky umírající člověk se zhoubnou plynatostí.(19.Kamila)