Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 22.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno Z

Zeď nářků: Zeď v Jeruzalémě, která je pozůstatkem západní zdi postavené z obrovských kamenů a kterou v roce 20 př.n.l. Herodes Veliký použil při opravách a rozšiřování nádvoří jeruzalémského chrámu. Při zničení Jeruzaléma v roce 70 Římany byl chrám zbořen a od té doby k této zdi přicházejí Židé, aby jej oplakávali a modlili se.(30.Návrat do reality)

Zelené barety: Úderná vojenská jednotka armády USA. V roce 1961 byla oceněna prezidentem Kennedym.(2.Ozvěny budoucnosti)

Zeměpis: Listerův nejoblíbenější předmět ve škole: "Nýdnol, Bulharsko - rostlinná výroba, nerostné bohatství a blízko Bosny. Lim je bulharské označení pro kilometr."(13.Pozpátku)

ZIKKURAT: Kultovní věžovitá stavba, stupňovitě uspořádaná, dosahuje výšky až 25 metrů. Babylonský zikkurat je znám jako babylonská věž. Zároveň je zikkurat označením Rimmerova pomyslného vrcholu, kam se chtěl vyšplhat.(45.Zpátky v červeném I)

Zombie: Had, zejména krajta uctívaný jako bůh v kultech vudu v Západní Africe, na Haiti a na jihu USA; nadpřirozená moc, která může vstoupit do mrtvého těla, vzkřísit je k životu a udělat z něj chodící oživlou mrtvolu.(43.Epidém)

Zoom: Jedna z funkcí zraku androidů, která jim umožňuje zaměřit malý předmět. Lidské oči zoom nemají a proto musejí přiblížit oči k předmětu.(20.DNA)

Zrcadlový vesmír: Vesmír, kde je vše naopak než v normálním vesmíru. Rimmer je zde kapitánem, Kocour géniem a Kochanská prostoduchou fiflenou.(52.Jenom sympaťáci...)