Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 22.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno R

RACHEL: Nafukovací panna a nejlepší Rimmerova přítelkyně. Propíchl ji.(11.Queeg)

RAMPA: 1. Celým jménem Rampa McKvák. Přihlouplý pilot z dětského, kresleného seriálu "Kačeří příběhy", který neustále havaroval.
2. Listerova přezdívka, kterou dostal od Esa Rimmera [viz. níže].(23.Jiná dimenze)

RASPUTIN Grigorij Jefimovič: (1871-1916) "Svatý" muž, který měl velký vliv na ruskou carevnu Alexandru. Jeho údajně zázračné schopnosti pomáhaly v léčení hemofilie následníka trůnu Alexeje, ale zároveň vzbuzovaly velké obavy u ruských šlechticů. Rozhodli se pro jeho likvidaci, ale ta se ukázala být velmi obtížnou. Rasputin přežil otravu, střelbu i ránu do hlavy, než ho konečně utopili.
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(24.Roztavení)

RASTABILLY-SKANK: Oblíbená Listerova hudba. Varování ministerstva zdravotnictví: "Tato hudba vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev".(3.Rovnováha sil) 

READER´S DIGEST: Vydavatelství založené v roce 1922 v USA, které postupně expandovalo své pobočky do celého světa. Kromě knih je známé především populárním časopisem Reader´s Digest Výběr.(49.Televize Kryton)

Readingský festival: Hudební festival pod otevřeným nebem, konající se každoročně, zpravidla o jarním víkendu v Readingu, v anglickém hrabství Berkshire. Ke konci už jsou všichni tak rozjaření, že dělají i takové věci jako lovení jablek v latríně.(41.Stesk)
Pozn. Asi jako naše Porta.

REAPER Jim: Pracovník společnosti Diva Droid International. Šéf odbytu, vesmírné oddělení.(18.Poslední den)

REBEL BEZ PŘÍČINY: (1955) Americký film s Jamesem Deanem a Natalií Woodovou o bouřícím se a problematickém bohatém synkovi. Slavná je především scéna ze závodu aut k propasti.(7.Kryton)

RECEPČNÍ: Kochanské alter ego v zrcadlovém vesmíru. Přihlouplá a blonďatá.(52.Jenom sympaťáci...)

Relaxační fólie: Materiál používaný na balení. "Pašík" Holden ho nastříhal na čtverce a nabarvil načerveno, což mělo lidi společně s práskáním bublin na fólii uklidňovat. Díky svému nápadu se stal v šestadvaceti milionářem.(17.Fotostroj času)

REPLIKANTI: Biochemičtí zabijáci, vyvinutí pro válku, která nikdy nevypukla a proto stále hledají příležitost k boji. Na rozdíl od androidů nesnášejí lidi. Základní rozdíl mezi androidem a replikantem je ten, že android by vám nikdy neurval hlavu a nenaplil do krku.(21.Spravedlnost)

Rezavá branka: Zvuk, který vydává Kochanská při milování. Kryton má tuto informaci uloženou ve své databázi pod "vydíráním".(40.Zkouška kanálem)

RICE: Jeden z dozorců v Tanku. Kochanská ho uhnala při basketbalovém zápase.(50.Pete I)

RICHARD III: (1452-1485) Král Anglie (1483-1485), poslední Plantagenet, který se stal králem a poslední anglický král, který zemřel při bitvě. Podezříván ze zosnování vraždy svých synovců, Edwarda V. a jeho bratra Richarda z Yorku v londýnském vězení. Podle pověsti dodnes v Toweru straší duchové obou chlapců.
Hlavní postava Shakespearovy stejnojmené hry, ve které pronáší skvostný monolog na "Teď..."
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(14.Trosečníci)

RIMMER Arnold J.: Druhý technik na Červeném trpaslíku. Jeho chyba zavinila nehodu, při které kromě Listera zahynula celá posádka. Po smrti znovu ožil jako hologram. Viz. též Rimmerův životopis.(1.Konec)

RIMMER Eso (Arnold): Rimmerovo [viz. výše] alter ego v jiné dimenzi. Kapitán, testovací pilot a hrdina vesmíru. "Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky!"(23.Jiná dimenze)

RIMMER Frank č.1: Strýček Arnolda Rimmera [viz. výše], otec Alice a Sáry. Díky němu prožil Arnold ve čtrnácti na prázdninách svého prvního francouzáka. Jednou v noci se probudil a v puse mu rejdil něčí jazyk. V mžiku se probral a nemohl tomu uvěřit: byl to strýček Frank! Frank si spletl pokoj a pokládal Rimmera za jeho maminku.
Pozn. Z toho usuzuji, že strýček Frank byl z otcovy strany, a proto jsem mu přisoudila příjmení Rimmer.(18.Poslední den)

RIMMER Frank č.2: Bratr Arnolda Rimmera [viz. výše]. Díky tomu, že ho otec stejně jako ostatní bratry natahoval na skřipec, měřil v jedenácti už 180 cm. Stal se důstojníkem.(8.Lepší než život)

RIMMER Howard: Bratr Arnolda Rimmera [viz. výše]. Stal se důstojníkem.(15.Polymorf)

RIMMER John: Nejstarší bratr Arnolda Rimmera [viz. výše]. Stal se důstojníkem.(15.Polymorf)

RIMMEROSVĚT: Svět, který stvořil Rimmer [viz. výše] během šesti set let na opuštěné planetě. Celé obyvatelstvo tvořily Rimmerovy klony. Ty Rimmera uvrhly na 557 let do žaláře.(35.Rimmerosvět)

RIMMEROVÁ Arlene: Rimmerův [viz. výše] protějšek v paralelním vesmíru. Pokoušela se ho klofnout pomocí hypnózy.(12.Paralelní vesmír)

RIMMEROVSKÁ ZKUŠENOST: Muzeum ve virtuální realitě, které vytvořil Kryton a bylo věnováno Rimmerovi [viz. výše]. Jediná jeho návštěva Listerovi stačila, aby se mu přestalo po Rimmerovi stýskat.(41.Stesk) 

RIPLEYOVO MUZEUM KURIOZIT: Místo, plné atrakcí a neuvěřitelných věcí. Pravděpodobně by sem patřila i žena, která by neměla zájem o Kocoura.(21.Spravedlnost)

RIVIERA KID: Kocourova postava v "Ulicích Lareda". Střílí stejně dobře, jako tancuje.(33.Pistolníci z Apokalypsy)

Robbie Rakeťák: Fiktivní seriál, ve kterém existují tryskové raketové kalhoty.(27.Psychoteror)

ROBESON Paul: (1898-1976) Americký zpěvák a herec, který za svého života měl jisté potíže s omamnými psychotropními látkami.(22.Bílá díra)

ROBÍCI: Pomocní robůtci na Červeném trpaslíku. Fanoušci Johna Waynea.(1.Konec)

ROEBUCK Porky: Rimmerův [viz. výše] obtloustlý spolužák. Ve dvanácti mu hodil boty s kompasem a zvířecími stopami na podrážkách do septiku. Rimmer plakal celé týdny. Byly mu vším.(14.Trosečníci)
Pozn. V originále se Rimmer a Roebuck usmířili a Rimmer Porkyho pokládal dokonce za svého jediného kámoše, než se ho v patnácti na táboře vesmírných skautů pokusil zbaštit.

RUBBLOVÁ, Betty: Jedna z postav seriálu Flinstoneovi. Kocour a Lister jí měli skoro tak rádi jako Wilmu Flinstoneovou.(13.Pozpátku)

Rukavice času: Rukavice, kterou používal Inkvizitor na cestování časem a vymazávání nepotřebných jedinců. Krytonovi s Listerem se povedlo přeprogramovat ji na obrácený chod a Inkvizitora vymazat.(26.Inkvizitor)

RYDER CUP: Golfový turnaj pro profesionální týmy z Evropy a USA, hraný od roku 1926 každé dva roky. Pojmenován po Samuelu Ryderovi (1858-1936).(14.Trosečníci)