Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 22.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno F

FALCONBERGEROVÁ Blaize: Moderátorka pořadu "Životní styl nechutně bohatých a slavných". V pozměněné časové linii se do něj dostal i Lister.(17.Fotostroj času)

Felicitus populi: Virus štěstí. Pozitivní virus, který izolovala v jedné ze svých světlých chvilek doktorka Lanstromová.(28.Karanténa) 

Felis Sapiens: Kočka rozumná. Rasa, která se vyvinula během tří miliónů let na Červeném trpaslíku a ke které náleží i Kocour.(18.Poslední den)

FIDŽI: Souostroví v Tichém oceánu, rozloha 18 272 m2. Severní část objevil roku 1643 Holanďan Abel Janszoon Tasman, jižní roku 1774 Brit James Cook. Od počátku 19. století začali na Fidži připlouvat první osadníci a roku 1874 se ostrovy staly britskou kolonií. V roce 1966 získaly právo na vnitřní samosprávu a v roce 1970 samostatnost v rámci britského společenství.
Lister měl sen o tom, že zde bude pěstovat dobytek a křížit koně na farmě s Kochanskou a svou kočkou Frankensteinem [viz.níže].(1.Konec)

Filofax: Osobní organizátor pro ty, kteří si nemohou dovolit sekretářku.(2.Ozvěny budoucnosti)

FISCHEROVÁ Michelle: Dívka, se kterou ztratil Lister ve 12 letech panictví o půlnoci na obecním golfovém hřišti. Byla tak krásná, že by mohla prodávat parfémy u Diora. Všechno si svlékla a stála tam úplně nahá. Lister byl tak vzrušený, že upustil skateboard.(14.Trosečníci)

FITZGERALD Scott Francis: (1896-1940) Americký spisovatel, autor známé knihy "Velký Gatsby" (1925). Jeho jméno nosila i kosmická loď, na které sloužil Gordon.(8.Lepší než život)

FLINSTONE, Fred: Hlavní postava kresleného seriálu "Flinstoneovi" [viz.níže]. Wilma [viz. níže] by ho nikdy neopustila.(13.Pozpátku)

FLINSTONEOVÁ Wilma: Hlavní postava kresleného seriálu "Flinstoneovi" [viz. níže]. Podle Listera a Kocoura nejrajcovnější kost, která kdy žila.(13.Pozpátku)

FLINSTONEOVI: Kreslený seriál z produkce Hanna-Barbera o příhodách dvou manželských párů Freda a Wilmy Flinstoneových [viz. výše] a Betty a Barneyho Rubblových v době kamenné.(13.Pozpátku)

FORMBY George: (1904-1961) Anglický komediální herec, scénárista a režisér. Původně žokej, který se ve svých filmech často objevoval na koni. Typ "drzého chlápka", snadno identifikovatelný pro své vystouplé zuby a ukulele (to je ten nástroj, co měla Sugar v "Někdo to rád horké")
"Aaahh, upleťte si oprátku, dokud máte z čeho!"(49.Televize Kryton)

FOSTEROVÁ: Bývalá Listerova učitelka zeměpisu. Na letním táboře měl Lister stan vedle ní a v noci ho probudil zvláštní zvuk. Jeho učitelka si rozhodně nemyslela, že by lidé byli lepší než stroje.(11.Queeg)

FOUŇA: Krytonova přezdívka, kterou dostal od Listera. Přiváděla ho k takovému šílenství, že pouštěl tapetářské video.(28.Karanténa)

FRANK: Pračka na Kosmiku. Pracuje lépe s vlastní identitou.(41.Stesk)

FRANKENSTEIN: Těhotná kočka, kterou Lister nedovoleně propašoval na Červeného trpaslíka, za což byl potrestán stází. Přežila nukleární nehodu bezpečně uzavřená ve skladišti a stala se počátkem rasy Felis sapiens [viz. výše].(1.Konec)
Pozn. "Frankenstein" je převratná kniha Mary Shelleyové, vydaná roku 1818: Vědec jménem Frankenstein stvoří monstrum ze zbytků z mrtvých těl. Kniha byla zfilmována (1931) s Borisem Karloffem v hlavní roli. Hloupí lidé (a Kocour) si Frankensteina pletou s monstrem.

FRANKENSTEINOVA nevěsta: (1935) Americký film, volně navazující na "Frankensteina" [viz. výše]. Frankenstein stvoří svému monstru nevěstu, ale ta ho nechce. Nešťastné monstrum pak způsobí zkázu, kterou přežije jen Frankenstein. Účes nevěsty se podobal vlasům Kocoura, než si je vyfénoval.(20.DNA)

FREUD Sigmund: (1865-1939) Rakouský psychiatr, který studoval podvědomí člověka a položil základy psychoanalýzy. Velký význam přikládal snům, kterým často přisuzoval sexuální podtext.(41.Stesk)

FUNGUS TITANICUS: Druh halucinogenní houby, mezi vesmírnými hippíky lépe známý jako "veselá houba". Lister z těchto hub připravil Rimmerovi snídani, následkem čehož výše zmiňovaný Rimmer prožil něco, co by se dalo popsat jako "výlet do dálek" neboli "trip". Při inspekční přehlídce byl až na plavecké brýle a řidičské rukavice nahý a zaútočil na dva důstojníky v domění, že jsou to žirafy ozbrojené bazukoidy.(10.Škvíra ve stázi)

FUNNY GIRL: (1968) Americký film s Barbarou Streissandovou, který připravil Kochanskou o řeč na plných dvacet minut.(44.Nanarchie)

FUŠÁL: Země zaslíbená v kočičím náboženství, předlohou pro ní bylo Fidži [viz. výše].(1.Konec)